30 jaar Savaco

2021 is het jaar waarin Savaco 30 kaarsjes mag uitblazen. Om dat te vieren lanceerde Savaco eerder dit jaar een originele en impactvolle jubileumactie. Savaco sprak het engagement uit om dit jaar maar liefst 30 goede doelen en lokale verenigingen te ondersteunen. Belangrijk is dat dit initiatieven zijn die door Savaco-medewerkers zelf worden aangereikt en waarbij de medewerkers nauw betrokken zijn. Heel wat organisaties hebben het door de coronapandemie niet makkelijk. Veel acties om geld in het laatje te krijgen, zijn het voorbije anderhalf jaar niet kunnen doorgaan. Als bedrijf willen we hen op deze manier een hart onder de riem steken. Ondertussen zijn we 6 maanden verder en één vaststelling kunnen we nu al zeker maken: het doet goed om goed te doen!

Tot op vandaag werden zo'n 15-tal ‘dossiers’ goedgekeurd.  We zetten graag een aantal initiatieven in de schijnwerpers:

Wetenschappelijk fonds voor hematologie in Brugge // collega Benny

“Vorig jaar werd ons gezin geconfronteerd met AML (acute myeloïde leukemie) dat werd vastgesteld (in tijden van corona) bij mijn partner Natali. Dit was als een donderslag bij heldere hemel. Gelukkig waren we er net op tijd bij en kwam ze terecht bij dokter Dominik Selleslag en het verplegend team van verpleegeenheid 60, Hematologie van het AZ Sint-Jan te Brugge waar ze een geslaagde behandeling kreeg. De weg naar genezing was heel zwaar, er waren in totaal vier ziekenhuisopnames van telkens vier tot vijf weken die heel pittig verliepen. Natali heeft op eigen initiatief tijdens haar behandeling dit fonds in de kijker gezet door tijdens haar laatste opname juwelen te maken en deze ten voordele van dit fonds te verkopen.  Het zou fijn zijn indien we ook via Savaco dit fonds eens wat meer in de kijker konden zetten.”, aldus collega Benny.

Uiteraard willen we dit doen. We zijn blij ons financieel steentje bij te dragen en zetten dit fonds langs deze weg zeer graag in de kijker via een verhelderend interview met Natali en dokter Helena Devos.

Dierenasiel Zwevegem // Collega Katrien

Collega Katrien is zot van katten…:

“Wij zijn thuis een beetje kattengek en dat weten de katten in de omgeving ook. Velen landen bij ons om een brokje mee te eten om dan terug naar hun eigen liefdevolle thuis te gaan. Soms, en ook momenteel is dit weer het geval, komen er ook katjes die gewond of hongerig zijn en die blijven terugkomen omdat ze wellicht geen thuis hebben. De hongerige poezen blijven welkom maar voor de gewonde katten vraag ik het asiel om ze te komen halen. Het asiel draait vooral op vrijwilligers die met veel liefde voor de diertjes zorgen. Deze geldelijke gift is een mentale opkikker maar ook broodnodig.”

In het dierenasiel huist nu ook een Savaco kattenhok. Neem gerust een ‘kattenselfie’ bij een bezoek en laat vooral je dierenhart spreken.

Street art project centrumschool Berkenbeuk Deerlijk // Collega Stijn

De kinderen van centrumschool Berkenbeuk in Deerlijk kunnen hun ogen bijna niet geloven. Op de gevel van hun school werd een unieke street art tekening aangebracht van maar liefst 10 meter op 10. Het moet de fantasie van de kinderen prikkelen maar ook de schoolomgeving mooier en veiliger maken. Het project is een realisatie van kunstenaar Gesman en werd financieel gedragen door enkele regionale bedrijven waaronder Savaco. Het street art kunstwerk is uniek in de regio en is vrij te bewonderen door iedereen.  Wil je dit kunstwerk ‘in het echt’ zien? Zak dan zeker af naar de Berkenbeuk in Deerlijk, meer bepaald in de Hoogstraat 41.

Collega Stijn is reeds jaren actief in de ouderraad en zette mee zijn schouders onder dit unieke project: “Wat startte als een ‘crazy idea’ op een ouderraadbijeenkomst is nu gewoon realiteit geworden. Fantastisch om mee te maken. Ook de reacties op deze realisatie zijn overweldigend en uitermate positief. Deerlijk is een impactvolle eyecatcher rijker. Mede ook dankzij de steun van een impactvol IT-bedrijf :-)”

Directeur Chris Dhaene is trots en dankbaar: “Ik kan niet genoeg beklemtonen hoe dankbaar ik ben. Het onuitputtelijke enthousiasme van de ouderraad gecombineerd met de dynamiek van de school én financieel ondersteund door de lokale bedrijven zorgden voor een perfecte uitwerking van een droom. Zonder hun ondersteuning zou het wellicht enkel bij een idee zijn gebleven. Wat een mooie boodschap kan ik nu meegeven aan onze kinderen: dromen kunnen wel degelijk realiteit worden. Het bewijs zie je elke dag op onze schoolgevel!”

Wil je ‘the making of’ zien? Ga dan gerust een kijkje nemen op de facebookpagina van Berkenbeuk via https://www.facebook.com/DeBerkEnDeBeuk

Volleybalteam Marke-Wevelgem-Bissegem // Collega Vincent

Collega Vincent is al jaar en dag een gevestigde waarde bij Volleybalteam Marke-Wevelgem-Bissegem (Marke-WeBis in de volksmond), zowel op als naast het veld. Met veel plezier gaven we dan ook positief advies om zijn voorstel tot sponsoring te ondersteunen. Vincent geeft graag tekst en uitleg:

“Zelf ben ik met voorsprong en bij uitzondering het oudste spelend lid (2de oudste is 10 jaar jonger), al gaat alles nu wat trager :-). Ondertussen heb ik er twee zonen spelen. Naast 20 jaar kapitein van mijn team in 1ste divisie, ben ik ondertussen geëngageerd medewerker op verschillende fronten (verantwoordelijke communicatie en lid van de sportieve cel). Sinds 3 jaar heb ik er de digitalisatie geïntroduceerd uiteraard door mijn affiniteit met IT.

Marke-WeBis heeft als club veel gelijkenissen met Savaco: we willen een kweekpoel zijn voor jong talent om vanuit een stevige opleiding de toekomst van de club te garanderen. Om iedereen een plaats te kunnen geven binnen de Marke-WeBis volleybalfamilie is een structuur uitgebouwd met ploegen op elk niveau, voor elk talent wat wils (8 jeugdploegen, 4 herenploegen). Het is een club met ambitie maar die ook 'sportief plezier' hoog in het vaandel draagt. Zo'n club heeft uiteraard heel wat budget nodig voor de werking en in COVID-tijd zijn bijna alle inkomsten weggevallen.”

Binnenkort prijkt het Savaco-logo op hun outfit. We wensen de volledige club alvast veel sportief en extra-sportief succes toe!

Auti-kleuterklas ‘De Konijntjes’ in Izegem // Collega Stig

(St)oerdegelijke fietsen voor kleuters uit de auti-kleuterklas ‘De Konijntjes’ van 'De Zonnebloem' in Izegem. Dat is wat Savaco schonk na de aanvraag van collega Stig. Annelore, kleuterleidster van de auti-klas en echtgenote van Stig, licht de aanvraag graag toe:

"In de regio was er een hoge nood aan klassen in het buitengewoon onderwijs voor kinderen met autisme (type 9).  Daardoor startte ‘De Zonnebloem’ vorig jaar een auti-werking op met ook een kleuterklas. Ondertussen kunnen we stellen dat onze werking op volle toeren draait en alle klassen vol zitten.  Er werd reeds veel geïnvesteerd om onze school auti-vriendelijk te maken en daarom was er niet direct meer budget voorhanden om duurzame Wesco fietsen aan te kopen.

Kleuters hebben nood aan meer bewegingskansen in hun vrije tijd. We merken dat veel van onze kinderen te veel binnen zitten (achter schermen), soms krap behuisd zijn en (daardoor) te weinig buiten vertoeven.  We willen onze kinderen meer de geneugten van bewegen in open lucht doen ervaren. Kinderen met autisme ervaren veel stress omdat ze de wereld rondom zich anders begrijpen en prikkels en emoties moeilijk kunnen reguleren.  Studies wijzen uit dat bewegen in open lucht een goede invloed heeft op de mentale en fysieke gezondheid van kinderen. De communicatie bij kinderen met autisme verloopt vaak stroef.  Driewielers met een staanplaats of duorijders zorgen ervoor dat kinderen uitgenodigd worden om samen plezier te bleven op een laagdrempelig niveau.”

We wensen juf en kinderen veel fietsplezier!

berkenbeuk - Stijn
Asiel Zwevegem - Katrien
Auti kleuterklas Izegem - Stig